Carnaval is alweer voorbij en de competitie gaat weer verder voor VESTA’19. In de éénnalaatste wedstrijd van de 2e periode staat de derby tegen Vita op het programma.
VITA draait momenteel moeizaam. De resultaten vallen tegen en het spel is wisselvallig. In de 2e periode is er na 4 wedstrijden pas 1 schamel puntje behaald. In de competitie staan ze nu op de laatste plek wat rechtstreekse degradatie inhoud. Het verschil met de veilige plek 9 is 7 punten dus nacompetitie lijkt het hoogst haalbare dit seizoen. Het grootste probleem is scoren, slechts 9x mocht er worden gejuicht in 12 wedstrijden.
Voor VESTA’19 staat er veel op het spel. Als de laatste 2 wedsstrijden van deze periode winnend worden afgesloten dan is er een grote kans dat ze de 2e periode mogen opeisen. Alleen DBN’22 kan VESTA’19 dan nog inhalen, maar die spelen de laatste 2 wedstrijden nog tegen Hedel en SMVC Fair Play. Aangezien ze nu nog 1 verliespunt minder hebben wil dat zeggen dat ze die beide moeten winnen. Dat geeft vertrouwen voor VESTA’19, maar misschien toch ook druk. Vorig seizoen was er eigenlijk zo’n zelfde scenario en ook toen was VITA de tegenstander. In Demen ging VESTA’19 toen onverwachts onderuit met 0-1 en op het einde van de 3e periode kwamen ze die punten net tekort. De derby is dus een cruciale horde. Natuurlijk is VESTA’19 de favoriet in deze wedstrijd. Men lijkt VITA tegen te komen op het ideale moment, maar daar schuilt ook meteen een gevaar. Er mag niet te licht over worden gedacht en als VESTA’19 met de juiste instelling de wedstrijd ingaat en speelt naar hun mogelijkheden dan moeten de punten mee naar huis kunnen worden genomen.
Kortom: alles is aanwezig voor een echte voetbalmiddag. VITA wil laten zien dat vorm tijdelijk is en VESTA wil doorpakken richting een mogelijke periodetitel. Eén ding is zeker: het wordt geen gewone wedstrijd. Laat de derby maar beginnen!!!!!
De wedstrijd in Megen begint om 14.00 uur.